BLOCKCHAIN TEKNOLOJİSİNİ KULLANACAK OLAN ADCHAİN ADLI PROJENİN TEMEL AMACI SAHTE REKLAMLARI YOK ETMEK

DMA ve MetaX, adlı iki şirket tarafından ortak yürütülen ve geçtiğimiz günlerde duyurulan blockchain altyapısına sahip adChain adlı projesinin temel amacı sahte reklamları yok etmek.

Adını (BTC) Bitcoin ve diğer kripto paraları kullanarak, Blockchain altyapısını hayatımızda bir çok yerde duymaya başladığımız bu günlerde 2 büyük şirket dijital reklamcılık için oldukça etkili bir sistem için çalışmalara başladı.

SAHTE REKLAMLARLA SAVAŞ

Günümüzde dijital reklamcılık sektörünün en büyük problemlerinden biri de sahte reklamlar. Büyük bütçeler ile yayılan sahte alan adları içerisinde barınan sahte haberler ile internet kullanıcıları kandırılıyor ve bundan çeşitli gelirler elde ediliyor. İşte bu noktada adChain reklam yayıncılarına sitelerinde yayınlayacakları reklamları yönetmek konusunda, hızlı ve kolay bir çözüm sunuyor, siteye giren kullanıcıların karşılaşacakları reklamların hedefine en doğru şekilde ulaşmasını hedefliyor.

Ayrıca proje, reklamverenlerin yasal yollar ile reklamlarını paylaşmasını sağlayarak sahte reklamların önüne geçmeyi planlıyor.

Reklam yayıncıları için adChain yayıncılara yayınlayacakları reklamlar için %100 erişim olanağı sunarak yayıncılara kötü amaçlı reklamları yayınlamaları için bir şans sunuyor.

ADCHAİN NE DURUMDA?

adChain şuan için temel olarak 4 amaç üzerinde duruyor;

  • Reklamılara güvenilir ve ilişkili veriler sağlamak
  • Müşterilere istediğini vermek suretiyle dijital reklam sektörünü daha efektif kullanmayı sağlamak
  • Kullanıcıları dijital reklamcılık hakkında bilgilendirmek
  • İlgili kişileri tek bir platform üzerinde birleştirmek

adChain amaç olarak rakipsiz durumdayken projenin arkasında DMA ve MetaX gibi alanında uzmak 2 büyük şirketin olması projenin başarılı olacağına karşı inancımızı arttırıyor. DMA reklamcılık ve pazarlama konusunda teknolojik olarak yenilikçi çözümler üretirken MetaX blockchain alanında geliştirmeler sağlıyor.

adChain reklamcılık sektörü için bir ilk olsa da blockchain teknolojisi birçok devlet tarafından pilot olarak kullanılmaya başlanmış, güvenlik ve ekonomik alandaysa büyük geliştirmeler sağlıyor. Yakın zamanda ülkemizden de bu şekilde atılımlar bekliyoruz…

Kaynak : KoinBülteni