Madrid / İspanya’da gerçekleştirilen MoneyConf 2017‘nin katılımcılarından biri de dünyanın en büyük para transfer sistemlerinden Western Union‘dı.  Şirket yetkilisi(CTO) David Thompson bizleri hayal kırıklığına uğratmadı ve konuşmasında dijital paralara da yer verdi:

Müşterilerimiz “Dijital paralar şuan bizim gerçek paralarla yaptığımız havale işlemini ortadan kaldıracak mı?” diye soruyorlar.

Thompson, Western Union’ın gelişmekte olan ülke pazarlarının çoğunda nakit bazlı işlemlerinin arttığını açıkladı ve bu sorunun cevabının hayır olduğunu belirtti. Ayrıca ülkelerin dijital paraların anonim oluşu dolayısıyla bu işe sıcak yaklaşmadığını da ekledi.

Bu konuşmanın ardından pek mantıklı gelmese de Western Union, Dijital Para Borsası Coinbase ile bir deneme yapacak ve Coinbase web sayfasında Western Union uygulaması görünecek. Western Union’un geçtiğimiz sonbahar aylarında başladığı bu pilot çalışma, hala devam etmekte fakat ne zaman bizlere sunulacağı hakkında bir açıklama mevcut değil. İlerleyen günlerde bu konuda bir haber yapmayı umut ediyoruz.

Thompson bu birlikteliğin dijital para transfer işlemi olmadığını, sadece dijital paralar için alış & satış emri vermek için kullanacağı hakkında bilgi verdi.

Kaynak : KoinBülteni