Türkiye’deki 11 Blockchain Girişimi ” adlı haberde Avrasya Blockchain ve Dijital Para Araştırmaları Derneği başkanı KADİR KURTULUŞ, fintech alanında önceden var olan lisanslama, güvenlik sağlama gibi ciddi giriş bariyerlerinin blockchain ile ortadan kalktığını dile getiriyor. Kurtuluş, “Bu alanda hızla oluşturulan pek çok yeni girişim bankalara çok ciddi rakip olabilecek” diye konuşuyor.

KRİPTO PARAMIZI ÇIKARACAĞIZ

“3,5 MİLYON DOLAR YATIRIM”

San Francisco’da dünyada gelecek vadeden 3 blockchain girişiminden biri seçilen projemiz Proofstack, “nitelikli zaman damgası” kullanılarak hukuk sistemlerine uygun ve mahkemelerde kullanılabilecek deliller üretiyor. Proje, 3,5 milyon dolar yatırım ve 4 yıllık çalışma sonunda tamamlandı. Merkez ofisimiz Singapur’da.

“NOTERE GİTMEK GEREKMİYOR”

Proofstack ile cep telefonunuzdan ya da web sitesinden tek tuşa basarak birkaç saniye içinde notere gitmeye gerek kalmadan eser, proje, buluş, fikir, belge, fotoğraf, sözleşme, senaryo, beste, tasarım ses kaydı gibi çalışmanızın tüm haklarının size ait olduğunu dünyada kanıtlayan belgeye sahip olursunuz.

“SATIŞI GENİŞLETİYORUZ”

Öncelikle distribütörlüklerle tüm dünyada satış kanallarımızı genişletmeye başladık. En önemli gelişme çok yakında gerçekleştireceğimiz ICO (Kripto Para Arzı) olacak. ICO ile dünyada gerçek anlamda işlemlerde kullanılabilecek kripto paramızı çıkarmayı amaçlıyoruz.

“HEDEF DÜNYA PAZARI”

Hedefimiz, dünyanın online noteri ve varlık transfer defteri olmak. Arz edeceğimiz kripto paranın arkasında ciddi bir işlem gücü oluşturarak kişiler arasında kullanılan bir para birimi olmasını amaçlıyoruz.