JAPONYA’NIN BÜYÜK HAVA YOLU ŞİRKETİ OLAN PEACH AİRLİNES YIL SONUNA KADAR BİTCOİN’İ MEŞRU ÖDEME YÖNTEMİ OLARAK KABUL EDECEK.

Bunula birlikte şirket kripto paralarının kullanımına teşvik etme amaçlı olarak hava alanlarında Bitcoin ATM’leri kurma planları olduğunu duyurdu.

Diğer Firmalar Yakında Bu Sürece Katılır Mı?

Dünyadaki Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul eden ilk hava yolu şirketi Peach Airlines değildir. Ancak Firma Çin ve Kore gibi birçok Asya ülkesine yolcu götürüp getiren, bilinen diğer hava yolu firmalarından daha iyi hizmet vermektedir. Bu denli büyük bir firmanın Bitcoin’i kabulü ve insanlara benimsetme girişimi bu sebepten dolayı ayrı bir öneme sahiptir.

Peach Airlines Bitcoin’i Hali hazırda kabul etmiş olsa da birçok havayolu şirketi kripto paraları destelemek konusunda pek sıcak kanlı davranmıyorlar. Peach Airlines’ın yaptığı açıklamaya göre Bitcoin’i kabullenmesi ve kullanmasındaki en büyük sebep Japon hükümetinin Bitcoin’i meşru bir para birimi olarak kabul etmesiymiş.

Japonya’da Blockchain

Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto Japon olduğu için Bitcoin ülkede uzun süredir varlığını sürdürmekteydi.

Aslında, Mayıs ayı başından beri birçok banka zaten Blockchain teknolojisine yatırım yapıyor. AEON Banks, Resona Bank ve Nomura gibi bankalar zaten Bitcoin’e ilgi duyuyor ve bu konuda çalışmalar yapıyorlar. Bu sebepten dolayı Bitcoin’in yaygın olarak kabul görmüş olduğu çıkarımını yapabiliriz. Bitcoin’in dünyada böylesi popülerleşmesi ve yükselmesine bakılınca Japonya’da meşru bir para birimi olarak kabul görmesi şaşırtıcı gelmiyor.

Her Şey Bir Yana

Bitcoin’in yaygınlaşması ile ilgili haberler her geçen gün artmaya ve Bitcoin dünya üzerindeki her sektöre yayılmaya devam ediyor.