Ürettiği telefonlarda üst düzey güvenlik önlemleri bulunan Sirin Labs firması, blockchain teknolojisi ile desteklenen bir akıllı telefonu piyasaya süreceğini duyurdu.

Bitcoin ile ilk işlem yapan kişilerden biri olan Harold Thomas Finney anısına üretilen telefonun ismi de Finney olarak belirlendi. Finney, şu ana kadar üretilen telefonlar için de güvenlik donanımı en üst düzeyde olanı.

Finney, ethereum teknolojisi kullanılarak geliştirilmiş Status uygulamasını kullanıyor. Bu uygulamanın geliştirdiği mesajlaşma, ödeme ve mobil tarayıcı gibi bir çok özellik, kullanıcılar arasında para alışverişi yapılabilmesine olanak sağlıyor.

Finney, bütün blockchain uygulamalarını destekleyeceği için kullanıcıların kripto paralarını saklayabilmelerini, borsalara güvenli bir şekilde giriş yapmalarını ve şifrelenmiş mesaj gönderebilmelerini sağlayacak.

Status kurucu ortağı olan Carl Bennetts, ethereum temelli bu ürünün çoğaltılması için sektörün önde gelenleri ile fikir alışverişinde bulunacaklarını ve ilerleyen zamanlarda blockchain teknolojisinin bir çok akıllı telefonda yer almasını istediklerini belirtti.

Sirin Labs kurucusu ve CEO’su olan Moshe Hogeg, Finney ile blockhain teknolojisini standart hale getirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Finney, 2018 yılında 999 dolar etiket fiyatıyla hayatımıza girmeyi planlıyor.

Kaynak: Coin Turk