5 Haziran’da Nevada Eyaleti Yasama Kurulu, yerel hükümet birimlerinin Blockchain işlemlerini vergilendirmesini engelleyen bir tasarıyı onayladı

Nevada, önemli gümüş kaynakları nedeniyle sıklıkla “gümüş devlet” olarak tanınmaktadır. Aynı zamanda eğlence şehri Las Vegasa ev sahipliği yaptığı için de ünlüdür. Kazancının büyük bir kısmı kumarhanelerden gelir. Nevada eyaleti ilk kez Bitcoin’in ilerlemesinin önünü açmada önemli bir adım attı.

30 Mart’ta Cumhuriyetçi Senatör Ben Kieckhefer, devletin Tekdüzen Elektronik İşlemler Kanunu’na göre Blockchain işlemlerini korumak üzere 398 nolu Senato Tasarısını getirdi.

Tasarı, Blockchain’in doğru bir şekilde tanımının şu şekilde olduğunu belirtti: “Kayıtlı işlemlerin veya diğer verilerin tutarlılığı için bir veya birden fazla bilgisayar veya makine tarafından yedekli olarak kayıtlar tutulur veya işlenir. Tüm kayıtlar kriptografi kullanılarak doğrulanmıştır. ”

Bitcoin işlemleri vergisizdir
Blockchain dostu bir tasarı olan Senato Bill 398, geçen Mart ayında Kieckhefer tarafından tanıtıldı ve oybirliği ile Senato tarafından Nisan ayında onaylandı.

Kieckhefer şunları belirtiyor: “Blockchain’in potansiyel kullanımları sınırsızdır ve Nevada girişimcileri, bu teknolojiyi yenilik yapmak ve ekonomimizi ileri götürmek için kullanacak yollar bulacağından eminim.”