Yurtiçi finansal piyasalar düzenleyicilerine göre Fransa, token satışını kapsayacak kanunlar çıkarmak için hızlı hamlelerde bulundu.

İşletme dergisi Challenges‘ın geçtiğimiz haftaki sayısında bahsedildiği üzere Autorite Marches Financiers(AMF) başkanı Robert Ophele, acentanın Blockchain kullanımının Fransa’daki artışına da dikkat çekerek konu hakkında yeni yaptırımlar tasarlandığını belirtti.

Yayımda, “Bu konuda yerimizi çabucak belli etmek istiyoruz.” diye de ekledi.

Kanunların ne zaman çıkarılacağı belli olmasa da açıklığa kavuşmasıyla birlikte Fransa projeler ve token satış modeli ile sermaye tedarik etmek isteyen startuplar hakkındaki yaptırımlarının ana hatlarıyla belirten en son ülke konumunda olacak.

Kanada gibi bazı ülkeler daha tarafsız bir yaklaşımı seçerken Çin ve Güney Kore gibi diğerleri ise kripto para birimleri ile para toplamayı yasakladı.

Röportajda Ophele, düzenleyicilerin kripto paralara bakış açısı sorulduğunda, teknolojinin zorluklar da imkanlar da doğurduğunu ekleyen dengeli bir ses tonuyla yanıtladı.

“Kripto paralar; vergi ödemelerinden kaçmak, kara para aklamak ve finsansal terör işlemek isteyenlerin sığınağı olabilir. Fakat aynı zamanda dünya çapında ek ücret ödemeksizin nakit transferi gibi haklı ihtiyaçları da karşılıyor.

Kaynak: Koin Bülteni