ROTHSCHİLD AİLESİ ÇOĞU BİTCOİN VE KRİPTO PARA TAKİPÇİSİNİ ŞAŞIRTACAK BİR ADIM ATARAK GBTC (BİTCOİN INVESTMENT TRUST) YATIRIM ARACI İLE BİTCOİN SATIN ALDI.

Cuma günü SEC (Menkul Kıymetler ve Takas Komisyonu)’in yayınladığı raporlarda Rothschild ailesinin Rothschild Investment Şirketi , GreyScale firmasının Bitcoin yatırım aracı olan GBTC‘ye  210.000 dolarlık yatırım yaptı.

Haber twitter üzerinden yayıldı.
Son günlerde ülkelerin bitcoin ve kripto paralara yönelik attığı adımlar göz önünde bulundurulduğunda bu atılan adımın yarattığı etki şaşırılması gereken bir durum değil. Dünyanın finans devi olarak bilinen ve en zengin ailelerinden olan Rothschild ailesi için böylesi bir piyasaya yatırım yapmamak şaşırılması gereken bir davranış olurdu.

Madenciler tarafındaki hareketlilik ve belirsizlikten dolayı 1 ağustosa her ne kadar BIP91 kabul görmüş olsa da endişe ile gidiliyordu. Piyasa bu endişelere tepkisini Bitcoin’in fiyatının hızla artışı ile gösterdi. Ve %40 lık bir artış yaşandı. Şimdi ise bu gelişme ile birlikte Bitcoin’in fiyatında artış devam edebilir.

Her ne kadar bazıları için bu yükseliş bir balon olsa da bazıları için ise kısa vadede Bitcoin 5.000 dolar seviyesine gelecek.

Kaynak: Koin Bülteni