Blockchain teknolojisini, gelecek ile dijital bir köprü kurmamızı sağlayan son dönemin en hızlı ve temel prensiplerini yerine getiren ağ olarak tanımlayabiliriz.

Blockcahin teknolojisi ile işlemleriniz yeni bir boyut kazanarak her şeyinize çevrimiçi olarak ulaşabiliyor ve kontrol edebiliyorsunuz. Kendi işlemlerinizin kendi kontrolünüz altında olması size güven hissini de uyandıracaktır.

Sistemde yer alan işlemlerinizin 3. Şahıs veya kurumlar olmadan yapmanızı sağlıyor. Aracılar olmadan her bir yapılan işlemin kontrol mekanizmasının sizin tarafınızda olması, dilediğiniz yerden zaman ve sınırlamalar olmadan istediğiniz işlemi yapabilmeniz zamandan da size tasarruf sağlıyor.

Geleceğin en büyük yatırımlarından biri olan Blockchain teknolojisi, hem şeffaf hem de eşitlik sağlamış olduğu için kullanılan her sektör ve kuruluşta gelecek ile köprü oluşturacağa benziyor.

Kuruluşların ve bireylerin bu teknoloji ile tek elden her bilgi ve işlemlerine ulaşması güvenlik kısmının ön plana çıkması yapılan işlemlerdeki maliyetin düşerek bu konuda da avantajlar sağlaması tercih edilmesi gerek bir ver tabanı olduğunu direkt olarak bizlere sunuyor.

Blockchain’in dünyada hızla yayılması ile birlikte The New York Times tarafından yapılan yoruma baktığımızda gelecekte ne kadar önem taşıdığını bir kez daha gözler önüne seriyor.

“Blockchain is the early leader…
They are actually making the entire ecosystem.” – The New York Times

“Blockchain ilk liderdir…
Aslında tüm ekosistemi yapıyorlar. ”