BELARUS’UN MİNSK KENTİNDE RESMİ APPLE SERVİS VE MAĞAZASI BİTCOİN, ETHEREUM İLE ÖDEME YAPACAĞINI DUYURDU.

Apple cafeConnect ismiyle, Apple ürünleri satan ve servis hizmeti sağlayan Apple servis noktası, kripto paralar ile ödeme kabul etmeye başladı. Özel ödeme sistemleri Bitcoin ve Ethereum ile ödeme kabul ediyorlar. cafeConnect, gelecekte daha fazla kripto para birimi ile ödeme kabul etmeyi planlıyor

ÖDEME SÜRECİ

Ödeme süreci diğer kripto para ile ödeme kabul eden mağazalardan biraz daha farklı. Müşteri ürünün %1’ini Belarus Rublesi ile ödüyor, ve %99 indirim kazanıyor. Müşteri bu %99’luk indirimi Bitcoin veya Ethereum ile ödemek zorunda. Ayrıca mağaza yönetimine göre ürünün tüm fiyatı fanturalandırılıyor ve resmi kayıtlara geçiyor.

Apple cafeConnect mağazası çalışanları:

“Bankacılık işlemlerinin veya elektronik para ile ödeme yöntemlerinin aksine herhangi bir yerde üyeliğinizin olması gerekmiyor. Bu da demek oluyor ki bir üye girişi yapmanız, bir sisteme bağlanmanız, akıllı telefonunuzu veya e-mail adresinizi kullanmanız gerekmiyor. 2 veya 3 aşamalı onay sistemlerini kullanmanıza gerek yok. Güvenlik yapılan her işlemin zincire kayıt olması ve milyonlarca cihaz tarafından kaydedilmesi ile sağlanıyor.”

Kaynak: Koin Bülteni