Kripto paralardan ve itibari paralardan oluşan iki finansal dünyayı birbirine bağlamayı hedefleyen yenilikçi banka Forty Seven; bilgi teknolojileri, finans,ekonomi, pazarlama ve oyun sektörü gibi alanlarda uzmanlaşmış bir kadro tarafından 2017 yılında kurulmuş bir finansal teknoloji startup’ıdır.

Forty Seven ekibi, ICO prosedürünü kullanarak yenilikçi fikirlerini hayata geçirmek için gerekli olan fonu toplamayı hedefliyor. Geleneksel mali sistemle her geçen gün büyüyen ve yazının yazıldığı zamanda toplam piyasa değeri 620 milyar dolar civarında olan kripto paralar arasında bir köprü oluşturmak ekibin en büyük amaçları arasında. Buna göre geleneksel kullanıcılar ile dijital varlık kullanıcıları Forty Seven Bank çatısı altında toplanacak.

Forty Seven Bank, finansal yetkililer tarafından tamamen onaylanmış ve düzenleyici sistemle uyumlu olan bireysel ve kurumsal müşterilerine; yüksek güvenlikli, kaliteli ve kullanıcı dostu bankacılık hizmetleri sunmayı amaçlıyor. Ayrıca Forty Seven’ın bütün işlemleri ve uygulamaları, Avrupa Komisyon Yönergesi PSD2 ile tamamen uyumlu bir halde. Bu yönerge Avrupa’daki finansal sektörü önümüzdeki yıl önemli ölçüde değiştirecek gibi görünüyor. Ekip bu uyumluluğu şimdiden sağlayarak zaman ve masraflar bakımından avantaj elde ediyor ve bu özelliği ile de geleneksel bankalardan ayrılıyor.

Bireysel kullanıcılar, işletmeler, geliştiriciler, al-sat işlemi yapan kullanıcılar için benzersiz finansal ürünler sunan Forty Seven Bank bu ürünleri; şeffaf, finansal olarak istikrarlı, verimli ve kullanıcı dostu, yüksek güvenlikli, müşteri memnuniyetini gözeten, yenilikçi değerleri gözeterek müşterileri ile buluşturuyor.

Ayrıca banka, kripto paraları ve geleneksel itibari paraları destekleyerek dijital finans hizmetlerinde uzmanlaşmayı hedefliyor. Temel kripto para prosedürleri; al-sat, yatırım ve borsa, kripto birikim ve hesaplar gibi özellikleri içeriyor. Forty Seven Bank kullanıcılarına Çoklu Varlık Hesapları gibi yenilikçi ve kullanışlı ürünler sunmaya hazırlanıyor. Bu üründen faydalanan müşteriler tek bir uygulamayla; diğer bankalardaki bütün hesaplarına ve kripto cüzdanlarına, yatırımları ve kripto birikimleri de dahil olmak üzere erişebilecekler, bütün bunların itibari para türünden karşılığını anında görebilecekler. Üstelik Çoklu Varlık Hesapları Forty Seven Bank’ın kullanıcılarına sunacağı benzersiz birçok üründen yalnızca bir tanesi.

Forty Seven Bank tüm prosedürlerinde, ürünlerinde ve hizmetlerinde; blockchain, akıllı kontratlar, uygulama programlama arayüzü (API), biyometrik ve makine öğrenme teknolojisi gibi son teknolojileri kullanacak. Bu teknolojileri bankacılık sektörüne getirmekle büyük bir potansiyeli eline geçiren Forty Seven, bütün bu teknolojilerden en iyi biçimde faydalanarak hizmetlerinin kalitesini artırıyor.
Öte yandan blockchain teknolojisi bütün finans ve bankacılık sektörünü yeniden yapılandırıyor. Forty Seven Bank da bu değişimin içerisinde kendisine bir yer bularak, müşterilere sunulan bankacılık ürün ve hizmetlerinin gelişiminde anahtar bir role sahip olmak istiyor.

ICO ayrıntıları

Forty Seven; gelecekte Forty Seven Bank Token (FSBT) sahibi olacak ve pek çok fırsata erişecek ICO katılımcılarına benzersiz avantajlar sunuyor. ICO katılımcıları Forty Seven Bank’ın geniş yelpazeli ürün ve hizmetlerinden eşsiz imkanlar ile faydalanabilecekler.

FSBT token Ethereum temelli ve ERC20 standardına tabi olan bir tokendir. Tokenler ICO esnasında Ethereum (ETH) ve Bitcoin (BTC) karşılığında sunulacak. Bir tokenin fiyatı 0.0047 ETH olarak belirlendi. Ayrıca ICO için tespit edilen üst sınır 36.000 ETH iken, projenin gerçekleşmesi için gereken minimum tutarsa 3600 ETH değerinde.
Üretilen tokenlerin toplam miktarı; ICO’nun üç evresi esnasında satılan tokenler, bonus tokenler ve kurucular, danışmanlar ve bonus kampanyası için üretilen tokenlerden oluşacak. Toplam token miktarının %90’ı kullanıcılara dağıtılacak.

ICO’nun birinci turu 16 Kasım 2017 tarihinde başlayıp 16 Aralık’ta sona erdi. İkinci tur ise geçtiğimiz günlerde başladı ve halen devam ediyor. Üstelik bu evrede ICO’ya katılan kullanıcıları %20’lik bonus fırsatı bekliyor. Bu avantajı kaçırmayın çünkü bu oran ICO’nun üçüncü turunda giderek azalacak.