Gün boyu Türkiye’den Bitcoin ile gelen açıklamaların ardı arkası kesilmiyor. Bitcoin ile açıklama ve görüş bildiren yetkililere ekonomi bakanı Nihat Zeybekçi de eklendi.

Ekonomi bakanı, Ankara Ticaret Odası tarafından gerçekleştirilen 3. Marka Festivali sırasında Bitcoin’i değerlendirdi.

Bitcoin’i saadet zincirine benzeten Ekonomi Bakanı:

“Bitcoin bugün çılgınlık haline geldi. Şu anda yok, bir aralar Türkiye’de saadet zincirleri vardı, hatırlar mısınız?” diye sordu.

Açıklamalarının devamında ekonomi bakanı, Bitcoin’in bir zemini olmadığını ve dünya üzerinde hakimiyet sağlamak isteyenlerin kullandığı bir araç olduğundan söz etti:

“Bu global bir saadet zinciridir, alt zemini yoktur. Bu, dünyayı sadece bir veya iki her şeyiyle kontrol ettiğiniz, cendere altına aldığınız, gerektiğinde zulmettiğiniz bir para birimine mahkum edemeyeceğinizin çıkışlarıdır bunlar. Onun için bunun çaresi de bulunacak.”

Başbakan yardımcısı Mehmet Şimşek de bugün yaptığı açıklamada Bitcoin’i lale çılgınlığına benzetmişti. Başbakan yardımcısı ile birebir aynı olmasada olumsuz yönde düşünen Ekonomi Bakanı Bitcoin’i yerenler listesine katılmış oldu.

Ayrıca gün içinde kripto paralar ile ilgili açıklamada bulunan diğer isimler Borsa İstanbul Yöneticisi ve MHP Genel Başkan Yardımcısı oldu.

Kaynak: Koin Bülteni