Kahve standlarından Güney Afrika’daki perakende satış dükkanlarına, yeni “Bitcoin Kabul Edilir” tabelalarının yaygınlaşmasıyla birlikte Bitcoin kullanılan durumlar her yerde boy göstermeye başladı.

Bu kabullenme durumları Bitcoin‘in devam eden kullanımı kabullenilişini ve çoğunlukla Satoshi döngüsü diye tabir edilen değer döngüsünü arttıracağı için önemli.

Yeni ve beklenmedik bir gelişmeyle Bitcoin kullanılarak bütün bir emlak alışverişi gerçekleşti. Başka bir deyişle, artık evinizi Bitcoin ile alabilirsiniz en azından Texas’ta. Alışveriş yeni inşa edilen bir ev üzerineydi ve tüm ödeme satıcı/yapıcısına Bitcoin olarak aktarıldı. Ardından satıcı Bitcoin‘lerini USD‘ye çevirdi. Satışın aracısı:

“33 yıllık anlaşma kapatma deneyimimle bu derece eşsiz bir şeyin bu kadar sorunsuz ilerleyeceğini hayal edemezdim. 10 dakika içerisinde BTC, Amerikan Dolarına çevrilmiş ve satış hallolmuştu!” şeklinde yorumda bulundu.

Evin satışında satıcı ve alıcının anlaşması kripto paraların yaygın kabul görüşünde ileriye doğru bir adım olduğunu kanıtlamakta. Farklı şirketler de küçük çaplı emlak yatırımlarını Blockchain teknolojisi aracılığıyla tokenleştirilmiş varlıklar kullanarak yapmanın yollarını arıyor.

Kaynak: Koin Bülteni