Teknoloji dünyası, zorlu ve yine temposuna yetişilemeyen bir yılı daha geride bıraktı. Her yıl söylenen “gelecek mobilde” sözü bu yıl nihayete erirken, firmalar da duyurdukları ürünleriyle hepimizin dikkatini üzerine çekmeyi başardı.

Tekno Safari editörleri de, 2017 yılında duyurusu gerçekleştirilen ve yıla damgasını vuran favori ürünlerini derledi.

Tekno Safari editörlerinin seçimine göre 2017’ye damgasını vuran teknolojik ürünler!

Yılın En İyi Telefonu: iPhone X

Güçlü teknik özellikleri, yenilikçi tasarımı ve arkasında barındırdığı Face ID ve Arttırılmış Gerçeklik gibi önemli teknolojilerle editörlerimiz 2017’nin en iyi telefonu olarak Apple iPhone X’i seçti.

Yılın En İyi Kameraya Sahip Telefonu: Huawei Mate 10 Pro

Telefonları tek kategoride sınırlandırmak olmaz. Öyle ki bazı telefonlar var ki, özel bir alanda harikalar yaratabiliyor. Kamera tarafında editörlerimize göre 2017’nin harikalar yaratan telefonu ise Huawei Mate 10 Pro oldu.

Yılın En Yetenekli Telefonu: Samsung Galaxy Note8

Şık tasarımı ve başarılı özelliklerinin yanı sıra S-Pen desteğiyle özellikle profesyonellere hitap eden Samsung Galaxy Note8, Tekno Safari editörlerine göre yılın en yetenekli akıllı telefonu oldu.

Yılın Tableti: Apple iPad Pro 10.5

Akıllı telefonların ekranlarının büyümesiyle birlikte ölen tablet piyasası, Apple’ın profesyoneller için iPad Pro atılımıyla son iki yıldır yeniden canlanıyor. Hal böyle olunca da Tekno Safari editörlerine göre yılın en iyi tableti Apple iPad Pro 10.5″!

Yılın Mobil Uygulaması: BKM Express

Türkiye’de finansal teknolojilerin gelişmesi için önemli rol oynayan Bankalararası Kart Merkezi’nin bir ürünü olan BKM Express, bu yıl tanıtılmamasına rağmen 2017 yılı içinde kazandığı yeni özellikler ve üstlendiği hem sosyal sorumluluk hem de teknoloji vizyonuyla editörlerimize göre 2017’nin en iyi mobil uygulaması oluyor.

Yılın Giyilebilir Teknoloji Ürünü: Diesel On Full Guard Akıllı Saat

Bu kategoride her ne kadar giyilebilir teknolojiler dünyasının bayrağını Apple ve Samsung taşısa da seçimimiz Diesel’in On Full Guard isimli akıllı saatinden yana. Öyle ki Diesel, yeni akıllı saatiyle hem şık ve üst düzey saat tasarımını koruyor, hem de saate günlük hayatınızı kolaylaştıracak görevler yüklüyor.

Yılın Bilgisayarı: Apple iMac Pro

Sizi yarı yolda bırakmayan macOS ailesinin en güçlü üyesi Apple iMac Pro, duyurulduğu andan itibaren tüm profesyonellerde büyük bir etki yarattı. Bu nedenle Tekno Safari editörlerinin yılın bilgisayarı seçimi Apple iMac Pro’dan yana.

Yılın Dizüstü Bilgisayarı: Samsung Notebook 9 Pro

Samsung’un profesyoneller için sunduğu Samsung Notebook 9 Pro modeli, ince çerçeveli dokunmatik ekranı, taşınabilir yapısı ve S-Pen desteğiyle 2017 yılına damga vuran dizüstü bilgisayar oluyor.

Yılın Oyun Konsolu: Nintendo Switch

AAA+ kalitesindeki oyunlar bir yana dursun, muhteşem oyunları oynayabileceğiniz, ister çantanızda taşıyıp isterseniz de büyük bir ekrana bağlayabileceğiniz harika bir konsol: Nintendo Switch!

Tekno Safari editörlerine göre her ne kadar birbirinden güçlü konsollar tanıtılsa da sevilen yapısıyla Nintendo Switch, 2017’nin en iyi oyun konsolu oldu.

Yılın Oyunu: Resident Evil 7: Biohazard

Diğer Resident Evil oyunlarına kıyasla eleştirilse de ayrı bir oyun olarak düşünüldüğünde hem sürükleyici hikayesi hem de sunduğu başarılı VR desteğiyle Resident Evil 7: Biohazard, editörlerimize göre 2017’nin en iyi oyunu oldu.

Yılın Televizyonu: Samsung The Frame LED TV

İnce çerçeveleriyle kapalıyken şık bir tablo, açıkken görüp görebileceğiniz en etkileyici ekranlardan biri! Elektronik devi Samsung’un en etkileyici ürünlerinden biri olan Samsung UHD Frame LED TV, editörlerimize göre yılın en iyi televizyonu oldu. (Evet, ortada gördüğünüz büyük tablo aslında televizyon!)

Yılın İnternet Tabanlı Servisi: Netflix

Dünyanın dört bir yanında içerikleri merakla takip edilen ve dizi / film yayıncılığını yepyeni dijital bir boyuta taşıyan Netflix, editörlerimize göre şüphesiz 2017’nin en iyi internet tabanlı servisi unvanını kazandı.

Yılın Beyaz Eşya Ürün Grubu: LG SIGNATURE

Etkileyici tasarımının yanı sıra geleceğin teknolojileriyle donatılan LG Signature serisi, editörlerimize göre 2017’nin en dikkat çeken beyaz eşya ürün grubu oldu.

Yılın AR / VR Ürünü: Sony PlayStation VR

Birçok üretici AR ve VR tarafında özel ürünler geliştirmeyi deneseler de Sony, PlayStation konsolları için tasarladığı PlayStation VR ile oyuncular için en kararlı ve geniş içerik desteğine sahip ürünlerden birini piyasaya sundu. 2017’de yenilenerek HDR desteğine kavuşan Sony PlayStation VR, editörlerimize göre yıla damgasını vuran AR / VR ürünü.

Yılın Blockchain Odaklı Girişimi: Copyrobo

Blockhain dendiğinde herkesin aklına Bitcoin gibi sanal para birimleri gelse de, Blockchain üzerine tüm dünyayı inşa edebileceğiniz kadar güçlü bir teknoloji.

Blockchain teknolojisiyle fikirlerinizi patentlemenizi sağlayan bir Türk girişimi olan Copyrobo, editörlerimize göre 2017 yılının Blockchain odaklı en iyi girişimi oldu.

Yılın Akıllı Ev Teknolojileri Ürünü: Google Home

Google’ın yaptığı önemli harcamalar ve AR-GE çalışmalarıyla en zeki asistanlardan biri haline getirdiği Google Assistant’ı taban alan Google Home, editörlerimize göre yıla damgasını vuran akıllı ev teknolojileri ürünü oldu.

Yılın Otomobili: Tesla Roadster

azla söze gerek yok. Otomobil dünyasında yeni bir çağ başlatan Tesla’nın 2017’deki harikası Roadster, editörlerimize göre yılın otomobili!