Gebze Teknik Üniversitesi(GTÜ) IEEE öğrenci kulübü tarafından düzenelenen E-Ticaret Zirvesi İşletme Fakültesi Konferans salonunda gerçekleştirildi.

Zirvede; dijitalleşen dünyada giderek önem ve pazar payı kazanmakta olan e-ticaret sektöründe gerek yerel gerekse uluslararası pazarda sektörün liderliğini üstlenen e-ticaret firmaları öğrencilerimizle buluştu. Ayrıca etkinlik dahilinde Operasyon Merkezi CEO’su Devrim Danyal ve COPYROBO CoFounder Kadir KURTULUŞ’un katılımıyla “Blockchain ve Kripto Para Paneli” gerçekleştirildi. İki gün olarak gerçekleştirilen etkinliğin ilk gününde Sefamerve.com Yapay Zeka Araştırmaları Yöneticisi Cüneyt Aksakallı, N11 Satış Genel Müdür Yardımcısı Örpen Koçak, Cimri.com CEO’su Serkan Koç, Gittigidiyor.com Marka, Halkla İlişkiler ve Kurumsal İletişim Uzmanı Elif Sarı, bizlere gerek kendi şirketleri gerekse yerel ve uluslararası e-ticaret pazarı, e-ticaretle ilgili gelişmekte olan konsept ve teknolojiler üzerine sunumlarını yaptılar.

BLOCKCHAİN TEKNOLOJİSİ

Bu sunumları takiben COPYROBO CoFounder Kadir Kurtuluş ve Blockchain&Criptocurrency Consultant Devrim Danyal’ın katılımlarıyla Blockchain paneli gerçekleştirildi. Söyleşi tarzında ve katılımcılarla interaktif bir şekilde gerçekleştirilen panelde ülkemiz ve dünya gündeminde şu sıralar cidde yer edinmiş ve bir devrim olarak nitelendirilen blockchain teknolojisinin veri güvenliği, patent, telif hakkı, kripto para gibi kullanım alanları hakkında aydınlatıcı konuşmalar yapıldı. Gün sonunda ise sponsorlarımız N11.com ve Yves Rocher tarafından sağlanan hediyeler öğrencilere dağıtıldı. Etkinliğin ikinci gününde ise Alibaba.com COO’su Emrah Alp Cora, East&West International General Manager Alper Çomoğlu, Insider CoFounder Arda Köterin ve Beymen Grup E-Ticaret Direktörü Ümit Arısoy bizlere kendi firmalarının e-ticaret faaliyetlerini ve e-ticaret sektörü üzerinden sunumlarını gerçekleştirdi.

Kaynak; Gebze Yeni Haber