Blockchain Summit İstanbul 2017

Kripto paranın arka planındaki teknoloji Blockchain’e farkındalığı artırmak ve bu teknolojiyi geliştirmek amacıyla Türkiye’de ilk kez düzenlenecek olan Blockchain Summit İstanbul, teknolojinin liderlerini buluşturacak.

Blockchain teknolojisi ve kripto paraların araştırılması, mevzuat çalışmalarının yapılması ve bu teknolojinin Türkiye’de geliştirilmesi amacıyla kurulan Avrasya Blockchain ve Dijital Para Araştırmaları Derneği (BLASEA), bu yıl ilk kez Blockchain Summit İstanbul 2017’yi düzenlemeye hazırlanıyor. 23 Kasım Perşembe günü Kadir Has Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek zirvenin ana teması ‘GELECEK’ olacak. Zirvede gelecekte Blockchain sisteminin nasıl yaygınlaşacağı, Türkiye’de bu sistemi geliştirmek için atılacak adımlar ve geleceğe bugünden nasıl uyum sağlanabileceği gibi mevzuat çalışmalarına yön verecek fikirler ele alınacak. Zirvede ayrıca Türkiye’de Blockchain ve kripto paranın durumu, Blockchain teknolojisi ve ödeme sektörünün dönüşümü, kripto para üzerine düzenleyici yapı, sanayide teknolojik gelişmeler, ICO’ların yükselişi ve finansal Blockchain sistemi de konuşulacak.

Teknolojinin liderlerini biraraya getirecek zirvenin ana konuşmacıları Avrasya Blockchain ve Dijital Para Araştırmaları Derneği Başkanı Av. Kadir Kurtuluş, Copyrobo CEO’su Hasan Kurtuluş, Londra merkezli PWC’nin Fintech ve Dijital Bankacılık Direktörü Ajit Tripathi, Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Dijital Dönüşüm Derneği Başkanı İsmail Hakkı Polat, CoinTurk Genel Yayın Yönetmeni Levent Kurt, TEPAV İcra Direktörü Güven Sak, Microsoft Yazılım Geliştirme Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Cavit Yantaç, ve Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr Oğuzhan Aygören olacak. Ayrıca yaklaşık 30 farklı konuda sektörün önde gelen isimleri ile bir araya gelinecek. Zirveye Blockchain teknolojisinin sağlayıcıları, kripto para borsaları ve cüzdanlar, bankalar ve finansal kurumlar, finansal teknoloji şirketleri, yasal uzmanlar, kripto para madencileri ve meraklıları ile yatırım uzmanlarının yanı sıra teknoloji alanında yatırım yapan yerli ve yabancı pek çok markadan önemli isimler de katılacak.

BLockchain Summit’in Türkiye’de bir ilk olduğunu ve alana önemli katkılar sağlayacağını ifade eden Avrasya Blockchain ve Dijital Para Araştırmaları Derneği Başkanı Av. Kadir Kurtuluş, “Kripto paranın arka planındaki teknoloji olan Blockchain, merkezi bir kontrolü olmayan dağıtık veri tabanıdır. Blockchain’i Bitcoin ile ilgili olarak gerçekleştirilen, tüm Bitcoin işlemlerini kayıt altına alan bir kayıt defteri olarak düşünebiliriz. Blockchain sistemi kullanıcılarına güvenilir bir ortam sunarak dijital bağlamdaki işlemlerin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlıyor. Bu sistemin ilerleyen yıllarda kamu kurum ve kuruluşlarında, tüm bankalarda ve hatta oy sistemlerinde bile aktif olarak kullanılacağını öngörüyoruz. Dernek olarak bu sistemi ülkemize tanıtmak ve kullanımını yaygınlaştırmak hedefiyle yola çıktık. Bu hedefimizin bir parçası olarak gerçekleştireceğimiz Blockchain Summit İstanbul Zirvesi’nde; Blockchain sisteminin detaylı tanıtımını yaparak, dünyada Blockchain teknolojisinin nasıl kullanıldığı ve Türkiye’de bu süreçte neler yapılabileceğini ele alacağız. Dernek olarak Türkiye’de ilk kez böyle bir zirve gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Etkinliğimize tüm teknoloji şirketlerini, Blockchain konusunu merak eden ve daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen herkesi bekliyoruz” dedi.

Detaylı bilgi için: www.blockchainsummit.istanbul

2018-06-27T18:21:05+03:00Haziran 25th, 2018|Blockchain Summit İstanbul 2017 için yorumlar kapalı

Bu haberi sende sosyal medyada paylaş !

Blockchain Summit Istanbul 2017

Blockchain Summit Istanbul, which will be organized for the first time in Turkey to raise awareness and to develop Blockchain, the technology in the background of crypto money, will meet the leaders of technology.

 Eurasia Blockchain and Digital Money Research Association (BLASEA), which was established with the aim of investigating Blockchain technology and crypto-money, making legislative studies and developing this technology in Turkey, is preparing to organize Blockchain Summit Istanbul 2017 for the first time this year. The main theme of the summit to be held at Kadir Has University on Thursday, November 23rd will be ‘FUTURE’. The summit will discuss ideas to guide legislative work such as; how the Blockchain system will become more widespread, the steps to be taken to improve it in Turkey, and how the present day can be adapted to the future. The status of Blockchain and crypto money in Turkey, the transformation of the Blockchain technology and the payment sector, the regulatory structure on crypto money, the technological developments in the industry, the rise of ICOs and the financial Blockchain system will also be discussed in the summit.

The summit will bring the leaders of the technology together and the key speakers will be Eurasia Blockchain and President of the Association of Digital Money Researches Atty. Kadir Kurtuluş, Copyrobo CEO Hasan Kurtuluş, London-based PWC’s Fintech and Digital Banking Director Ajit Tripathi, Kadir Has University Faculty Member and President of Digital Transformation İsmail Hakkı Polat, CoinTurk Editor-in-Chief Levent Kurt, TEPAV Executive Director Güven Sak, Microsoft Software Development Technologies Assistant General Manager Cavit Yantaç and Boğaziçi University Faculty Member Assist. Assoc. Dr. Oğuzhan Aygören. In addition, the summit will host the leading names of industry in approximately 30 different fields. Blockchain technology providers, crypto money exchanges and wallets, banks and financial institutions, financial technology companies, legal experts, crypto money miners and enthusiasts and investment experts, as well as important domestic and foreign brands investing in the field of technology will participate to the summit.

Atty. Kadir Kurtuluş, President of Eurasia Blockchain and Digital Money Research Association, expressing that Blockchain Summit is a first in Turkey and will provide important contributions to the field, stated “Blockchain, the technology behind crypto money, is a distributed database with no centralized control. We can think of Blockchain as a registry that records all the Bitcoin operations performed on Bitcoin. The Blockchain system provides a reliable environment for its users to ensure smooth process operation in digital contexts. We anticipate that this system will be used actively in public institutions and organizations, in all banks and even in voting systems in the coming years. As the association, we have set out with the aim of promoting this system to Turkey and to spread its usage. As a part of this goal, we will give a detailed demonstration of the Blockchain system at the Blockchain Summit Istanbul to discuss how Blockchain technology is used in the world and what can be done in Turkey in this process. As the association, we achieve happiness to organize such a summit for the first time in Turkey. We look forward to all our technology companies, anyone wondering about Blockchain and desiring to have more information”.

for detailed information: www.blockchainsummit.istanbul

2018-07-20T17:45:42+03:00Haziran 27th, 2017|Blockchain Summit Istanbul 2017 için yorumlar kapalı

Bu haberi sende sosyal medyada paylaş !