Başkanın Mesajı

/Başkanın Mesajı
Başkanın Mesajı2017-11-24T10:06:47+00:00
Av. Kadir Kurtuluş

Av. Kadir Kurtuluş

blasea

Avrasya Blockchain ve Dijital Para Araştırmaları Derneği olarak başlıca amacımız, dijital ortamda gerçekleştirilen işlemlerin açık ve güvenli bir şekilde tamamlanmasını sağlayan Blockchain(Kayıt Zinciri) sistemini Türkiye’mize tanıtmak, mevzuat çalışmalarına öncü olmak, sistemin geliştirilmesine katkıda bulunmak ve bu teknolojinin önemini ülkemize aşılamaktır.

Şu ana dek veritabanı teknolojisinde geliştirilmiş en güvenli sanal sistem olan Blockchain(Kayıt Zinciri) sistemi, dağınık veri tabanı özelliğini taşımakla birlikte pratikte kırılması imkansız bir şifreleme tekniği ile korunmaktadır. Blockchain(Kayıt Zinciri) sisteminin amacı, kullanıcılarına güvenilir bir ortam sunarak dijital bağlamdaki işlemlerin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamaktır.

Türkiye’nin bilişim farkındalığını arttırmayı ve diğer dünya ülkelerine Türkiye’mizin bu başarısını duyurmayı hedefleyen derneğimiz, önümüzdeki yıllarda kamu kurum ve kuruluşlarında, tüm bankalarda ve hatta oy sistemlerinde bile aktif olarak kullanılması öngörülen Blockchain(Kayıt Zinciri) sistemini şimdiden ülkemize tanıtmak ve kullanımını yaymak istemektedir.

Derneğimiz, yakın bir tarihte kurulmuş olmasına rağmen amaçlarını en kısa sürede gerçekleştirmek için çokça çaba sarf etmektedir. Araştırma ve geliştirme çalışmaları için ortam hazırlamakta olmakla birlikte Blockchain(Kayıt Zinciri) sistemini daha yakından tanımak ve tanıtmak, ve de sisteme dair her şeyi öğrenmek ve öğretmek adına da girişimlerde bulunmaktayız. Türkiye’de bu teknoloji ile ilgilenen tüm kişi ve kurumları Avrasya Blockchain ve Dijital Para Araştırmaları Derneği altında toplayarak hem bu teknolojinin geliştirilmesi adına fikir alışverişi yapmak hem de bu teknolojinin daima güncel olmasını sağlayarak ülkemizin teknoloji potansiyelini ileri taşımak ve diğer ülkelere bunu göstermek istiyoruz.

Avrasya Blockchain ve Dijital Para Araştırmaları Derneği olarak, tüm gücümüzü ve vaktimizi bu değerli teknolojinin Türkiye’mize entegre edilmesi ve ülkemiz tarafından en faydalı biçimde kullanılması için harcamaktayız. Değerli üye kurum ve kuruluşlarımız ile birlikte bu yolda fark yaratmayı amaç edinmiş bulunmaktayız. Tüm hedeflerimiz dahilinde Avrasya Blockchain ve Dijital Para Araştırmaları Derneği olarak, üyelerimizle daima etkileşim halinde olacağımıza, bu teknoloji sayesinde ülkemizin gelişmesine katkı sağlayacağımıza ve dijital ortamdaki endişeleri yıkıp yerine güven inşa edeceğimize dair söz veriyor ve sizi de aramızda görmekten büyük bir mutluluk duyacağımızı belirtiyoruz.

Saygılarımla,

Av. Kadir Kurtuluş

Avrasya Blockchain ve Dijital Para Araştırmaları Derneği Başkanı